Android Cihazlarda POP3 Mail Kurulumu


-6
56 shares, -6 points

Adım 1 : Menüden “E-Posta” simgesini tıklayınız.


Bu İçeriği Beğendiyseniz Arkadaşlarınızla Paylaşın

-6
56 shares, -6 points
Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

37 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Kurulum yaptım bir türlü giden postayı ayarlıyamıyordum sayenizde yapabildim teşekkürler.

 2. Kendi android cihazımda söylediğiniz gibi kurulum yapmayı daha öncede deneyip netice alamamıştım. Fabrika ayarlarına döndürüp tekrar denemek sorunumu çözebilirmi acaba?

 3. bir konuyu anlatacaksınız. resimleri tek bir satfada göstermek varken neden sayfalayarak her sayfada bir resim gösteriyorsununz. 

 4. Geçen gün kurmaya çalıştım ve yapamadim çokta uğraçmadım. Bu yazıda fark ettim 587 ayarını yapmamışım.. Şimdi kurdum emeğinize sağlık.

 5. İphone da hata veriyor. İphone için anlatılan anlatımıda yaptım. Mail.natro.com smtp hatası…

  1. Merhaba ;

   Öncelikle bu paylaşacağım detay hem size hem de diğer kurulumda problem yaşayan müşterilerimize yardımcı olacaktır.

   natro barınan bir mail sitesi yukarıdaki örnekte gelen giden posta sunucusuna ” mail.natro.com” olarak yazılmasını anlatıyor bu da kurulumda yanlış algı yaratabiliyor. Gelen- giden posta sunucusuna sitenizin adı ne ise mail.siteadi.com şeklinde veya mail.siteadi.org şeklinde yazılması gerekmektedir. Örnek ile anlatmak gerekirse sitemin adı dershane.com olsun yazmam gereken kısım mail.dershane.com olacaktır. Geriye kalan kısımlardan bahsetmek gerekirse SSL / TLS kısmı kapalı konumda olması gerekmektedir. Giden portu 587 gelen 110 olarak düzenlemeniz gerekmektedir. En son ilerlediğiniz bir hata ile karşılacak olup bu hatayı devam et şeklinde ilerlediğinizde mailinizin kurulumunu tamamlayabileceksiniz.

 6. sorum şu: hotmail adresim zaten kurulu olduğu için, yeni bir mail adresi kurulumu açılmıyor. şimdi ne yapacağım