EXCEL’den MsSQL Veritabanına Veri Aktarma

Sizlerden gelen yoğun istek üzerine bu yazımızda Excel yapısında bulunan verilerimizi nasıl MsSQL veritabanı hesabımıza aktaracağımıza anlatacağız. Sizlerin de bildiği gibi Excel her tür veriyi tablolar içinde tutan veri sayfalarıdır. Fakat Excel tarafında veri yoğunluğunu arttıkça sayfalar ve tablolar üzerinde yapılan işlemler oldukça yavaşlayacaktır.

Ayrıca veri yoğunluğunun ciddi boyutlara ulaşmasıyla beraber gerek veri bütünlüğünün bozulmaması gerekse temiz bir data kullanımı için sql yapısına geçiş kaçınılmaz olur. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bu yazımızda excel datalarınızı nasıl MsSQL veritabanı hesabınıza aktarabileceğinizi paylaşacağız.

Forumlarda araştırma yaparsanız ilgili işlemi bir den çok yöntem ile tamamlayabileceğinize dahil makaleler bulabilirsiniz. Fakat biz bu yazımızda veri aktarımını en hızlı ve en kolay şekilde nasıl yapabileceğinizi paylaşacağız.

Excel tablomuzda 12 farklı kişiye ait isim ve yaş verisi bulunmakta. Bu verileri sql veri tabanı hesabımıza aktaracağız.

Artık işlem adımlarına başlayabiliriz.

Yazar Hakkında Osman Sevinç

Natro Hosting'de Destek Uzmanı olarak görev yapan Osman, yazıları ile Hosting Blog'a katkı sağlıyor.

5 Yorum Mevcut

Bu Konuda Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir