, ,

Hosting'den Sunucuya Geçiş

Hosting TV İşin Uzmanı köşemizde konuğumuz, Natro Hosting Veri Merkezi Operasyonları Kıdemli Uzmanı Şenol Yelkenci. Hostingden sunucuyu geçiş hakkında önemli bilgiler veren Yelkeci, hangi web projelerinin sunucu için daha uygun olduğunu yada hosting ile başlanılan web projelerinin hangi aşamada sunucuya geçmesi hakkında bilgi verdi.

Artan kaynak kullanımlarının yazılım kaynaklı mı olduğu yoksa siteye gelen trafikten mi kaynaklandığını iyi belirlemek gerektiğine değinen Yelkenci, oluşabilecek yazılım hatalarından dolayı artan kaynak kullanımlarında sunucuya geçmek yerine, kaynak kodlarının optimize edilmesi gerektiğini belirtti.

Sunucu yönetimi ve hosting yönetimi arasındaki farklara değinen Yelkenci, sunucuya geçecek olan kullanıcıların, sunucu yönetimi hakkında en azından temel düzeyde bilgiye sahip olması gerektiğini ve profesyonel yardım alması gerekebileceğini belirtti.

Hosting sektörüne dair en güncel video içeriklerin tamamını Hosting TV Youtube kanalında bulabilirsiniz.

"Hosting Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli" makalemizi buradan okuyun.

Bu Konuyu Faydalı Buldunuz Mu?

0 Değerlendirme
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Hakkında Natro Blog

Natro Blog

Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

1 Yorum Mevcut

Bu Konuda Bir Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni İnternet Yasası ve Yer Sağlayıcılar

cPanel Web Sitesini ve Logosunu Yeniledi