İçerik Pazarlama Stratejisi Hazırlamak İçin 6 Öneri

Pazarlama çalışmaları, uzun ve sürekliliği olan bir yolculuktur. Nasıl ki seyahate çıkmadan önce, bir rota belirliyorsunuz, geçeceğiniz yerleri araştırıyor, bütçenizi belirliyor ve yanınıza yolcukta ihtiyacınız olacak eşyaları ayarlıyorsunuz işte, pazarlama çalışmalarına başlamadan önce de bu şekilde bir hazırlık yapmanız gerekmektedir.

Pazarlamacılar tarafından kullanılan birçok pazarlama stratejisi vardır. Bu stratejilerin başında son dönemde büyük önem kazanan içerik pazarlaması gelir. 2017 yılı için henüz bir içerik pazarlama planı oluşturmadıysanız, bunu yapmadan önce geçmiş yılda toplamış olduğunuz verilere göz atmanızı tavsiye ederim.

İçerik planını oluştururken aşağıdaki sorulara cevaplar vererek, stratejinizi geliştirebilir ve daha etkili bir içerik pazarlama planı oluşturabilirsiniz.

Yazar Hakkında Selçuk Kara

Yaklaşık 10 yıldır reklam sektöründe çalışmakta olan Selçuk Kara, Natro Hosting'de Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Hosting Dergi ve Hosting Blog'a yazıları ile destek vermektedir.

3 Yorum Mevcut

Bu Konuda Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir