iPhone için E-Posta Kurulumu


9
7 shares, 9 points

iPhone telefonunuza Natro üzerinde barınan web sitenizin alan adı ile oluşturduğunuz E-Posta hesaplarınızı yalnızca birkaç adımda kolaylıkla kurabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere ‘’İOS 11 platformunda iPhone telefonlara E-Posta Kurulumu‘’ işlem adımlarını aktarıyoruz.

1- iPhone ana menü üzerinden, Ayarlar ikonuna tıklayınız.

2- Ayarlar menüsü üzerinden aşağıya inip, Hesaplar ve Parolalar menüsüne tıklayınız.

3- Hesaplar ve Parolalar menüsünden, Hesap Ekle’ye tıklayınız.

4- Karşınıza bazı mail kurabileceğiniz önermeler gelecektir, buradan Diğer deyiniz.

5- Buradan Mail Hesabı Ekle seçeneğine tıklayınız.

6- Karşınıza Yeni Hesap menüsü gelecektir. Bu alana Natro’dan E-Posta oluştururken kullandığınız kullanıcı bilgilerinizi (Adınız, e-posta adresi ve şifreniz) giriniz ve Sonraki tıklayınız.

7- Karşınıza Gelen ve Giden Posta Sunucusu kısımları gelecektir. Buradan IMAP tıklayınız ve bu alanı kendi bilgilerinize göre doldurup Kaydet seçeneğine tıklayınız. Böylece kurulum işlemini tamamladık.

8- Kurulumunu gerçekleştirdiğiniz e-posta hesabınızı görüntüleyebilmek için iPhone menüsü üzerinde yer alan Mail ikonuna tıklayınız.

9- Posta Kutuları alanı üzerinden oluşturduğunuz klasör adına göre mail hesabınızı görebileceksiniz. Buradan seçim yaparak e-postalarınızı okuyabilir, yeni e-posta gönderimi yapabilirsiniz.

 

Yukarıdaki işlem sürecini takip ederek iPhone telefonunuza yalnızca birkaç dakikada kolayca alan adınızın e-posta adresini kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Konu hakkındaki soru ve görüşlerinizi alt kısımdan yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bu İçeriği Beğendiyseniz Arkadaşlarınızla Paylaşın

9
7 shares, 9 points
Rahmi Can Şen
Hosting sektöründe 5 yılı aşkın deneyimiyle Natro Hosting'de Müşteri Destek Uzmanı olarak çalışan Rahmi Can, kişisel deneyimlerini ve güncel Natro Platformu ile alakalı konular hakkında makaleler yazmaktadır.

129 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. birçok kullanıcının beceremediği bir ayarı burada resimli olarak anlatmanız gerçekten güzel olmuş yararlı bir paylaşım.

 2. süper . emeğinize sağlık. Iphone ile bir çok kez görüşmeme rağmen çözüm olamadılar. natro’ya teşekkür ederim

 3. Emeğinize sağlık 👏 iPhone’a bir turlu kuramamistim, internette tam bir yonlendirme bulunmuyor, görsel step-by-step yonlendirmenizi takip ettim ve sorunsuz kurdum, cok teşekkürler..

  1. Görüşleriniz için çok teşekkür ederim, daha fazla bilgi için blog’u takip etmeyi unutmayın 🙂

 4. muhteşem bir site, çok memnunun çalışmalarından…. her konuda çok yardımcı oluyorlar… tavsiye edilir…

 5. Benim domainim .org ile bitiyor. Kurulumda farklı bir adım mı izleme gerekiyor? Anlattıklarınızı yaptım ancak kurulum olmadı.

  1. Emre Bey Merhaba ;

   Öncelikle bu paylaşacağım detay hem size hem de diğer kurulumda problem yaşayan müşterilerimize yardımcı olacaktır.

   Domain’in .org ile bitmesi problem teşkil değildir. Fakat natro barınan bir mail sitesi yukarıdaki örnekte gelen giden posta sunucusuna ” mail.natro.com” olarak yazılmasını anlatıyor bu da kurulumda yanlış algı yaratabiliyor. Gelen- giden posta sunucusuna sitenizin adı ne ise mail.siteadi.com şeklinde veya mail.siteadi.org şeklinde yazılması gerekmektedir. Örnek ile anlatmak gerekirse sitemin adı dershane.com olsun yazmam gereken kısım mail.dershane.com olacaktır. Geriye kalan kısımlardan bahsetmek gerekirse SSL / TLS kısmı kapalı konumda olması gerekmektedir. Giden portu 587 gelen 110 olarak düzenlemeniz gerekmektedir. En son ilerlediğiniz bir hata ile karşılacak olup bu hatayı devam et şeklinde ilerlediğinizde mailinizin kurulumunu tamamlayabileceksiniz.

   1. Kullanıcı adı veya şifreniz hatalı uyarısı veriyor iphone kurulumunda. Halbuki hatalı bir işlem de yok

 6. Merhaba, ben telefonuma kurulumu gerçekleştirdim. Gelen maillerde herhangi bir problem yaşamıyorum hepsi geliyor. fakat giden maillerde hata oluyor. Maillerim gitmiyor. “The identity of “mail.25proje.com” cannot be verified by mail.” uyarısı alıyorum. Maillerimde giden kutusunda kalıyor. Bu konuyla ilgili ne yapabilirim?
  Teşekkürler,

Kurban Bayramına Özel %70 Hosting İndirimini Kaçırmayın! | Son Gün 3 EylülFırsatı Yakala
+