, ,

Joomla SMTP Mail Ayarları

Kullanıcılarımızın da bildiği üzere mail sunucularımız üzerinden spam mail üretimini engellemek amacı ile PHP mail fonksiyonunun kullanılmasına izin verilmemektedir. İletişim formunuzun aktif bir şekilde çalışabilmesi için SMTP kimlik doğrulamalı mail gönderimi yapmanız gerekmektedir.

Joomla! hazır içerik yönetim sistemi için SMTP ayarları aşağıdaki gibi yapılmalıdır. Görsel içerisinde yer alan veriler örnek olarak yazılmıştır, bu sebeple alan adınıza özel olarak düzenlemeniz gerekecektir.

www.siteadi.com/administrator uzantısı üzerinden Joomla! admin paneline giriş yapıyoruz ve Sistem menüsünü kullanarak Genel Yapılandırma sayfasına ulaşıyoruz.

Screenshot_1

Genel Yapılandırma sayfası üzerinde yer alan Sunucu menüsüne tıklıyoruz.

Screenshot_2

Sağ alt bölümden Posta Ayarları' na ulaşıyoruz ve aşağıdaki örnek bilgiler doğrultusunda ayarlarımızı gerçekleştiriyoruz.

Screenshot_3

Farklı bir Joomla! sürümü kullanıyor olabilirsiniz ancak Posta Ayarları bölümü tüm sürümlerde benzerlik göstermektedir.

Bu Konuyu Faydalı Buldunuz Mu?

0 Değerlendirme
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

7 Yorum Mevcut

Bu Konuda Bir Yorum Yazın
  1. merhabalar, iletişim formum yukarıda gösterdiğiniz gibiydi ve sorunsuz çalışıyordu ancak mail alt yapımı mx kaydıyla yandex'e yönlendirdikten sonra iletişim formumu bir türlü çalıştıramadım…smtp güvenliğini ssl seçtim, sunucuyu smtp.yandex.com.tr yaptım, port 465 yaptım yok yok yok…bu konuda fikriniz var mı? aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa dip not olarak söyleyeyim şu anda jotform ile geçici bir çözüm buldum ama joomla'nın kendi iletişim formunu kullanmak istiyorum….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri Güvenliğinin Firmalar İçin Önemi

Kişisel Blog Siteleri için 6 Eklenti Önerisi