,

MaestroPanel Trust Level Ayarları Nasıl Yapılır?

Sunucunuz üzerinde yönetim paneli olarak Maestro panel kullanıyor ve web sitelerinize eriştiğinizde hata alıyorsanız siteniz üzerinde yetki problemi yaşıyor olabilirsiniz.

MaestroPanel

Sunucu bölümünde listedeki sunucuyu, alan adınızı ve trust level bölümünden Full (internal) Not Recommended linkinden seçim yapmanız gerekmektedir. Gerekli tüm alanları seçtikten sonra “Kaydet” butonu üzerinden işlemlerinizi tamamladıktan sonra alan adınız için Full Trust yetki verilmiş olacaktır.

Full Trust yetki vermek site problemlerinizi çözebilir fakat yetkiyi vermeden önce 2 kere düşünmenizde fayda vardır. Sitelerinize Full Trust yetki vermeniz durumunda sunucunuz üzerinde güvenlik zaafiyeti doğabilmektedir. Yazılımınız üzerinde açıklar varsa bu açıklardan faydalanarak sunucunuz üzerinde hack durumları olabilir. Full Trust yetki vermeden öncesinde yazılımınızı düzenleyerek Medium Trust yetki ile çalışabilecek duruma getirmeniz her zaman daha sağlıklıdır. Yazılımınızı düzenleme durumunuz yoksa yetkiyi yukarıda belirtilen işlemler ile alan adınıza tanımlayabilirsiniz.

Bu Konuyu Faydalı Buldunuz Mu?

3 Değerlendirme
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Hakkında Kerem Emirhan

Kerem Emirhan

Natro Hosting'de Sunucu Destek Uzmanı olarak görev yapan Kerem, yazıları ile Hosting Blog'a katkı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hosting ve Alan Adı Konusundaki Bilginizi Sınayın (Ödüllü Test)

Ücretsiz Kodlama Öğrenmenin 10 Alternatif Yolu