Natro Alan Adı Whois Bilgisi Güncelleme


Whois, alan adınızın sahiplik bilgilerini gösteren kayıtlardır ve her alan adının mutlaka bir whois bilgisi olmalıdır. “Whois bilgisi nedir”i daha detaylı okumak için, blogumuzda yer alan “Whois Nedir?” yazımızı da okuyabilirsiniz.

Peki whois bilgileri girildikten sonra, whois bilgisi güncelleme işlemi nasıl yapılır?

Adım 1: Natro Müşteri Panelinize Giriş Yapın

www.natro.com/musteri adresinize giriş yaptıktan sonra, kullanıcı adı şifrenizi girerek panele erişim sağlayabilirsiniz.

Adım 2: Alan Adı Yönetimi Bölümünden Alan Adınızı Yönetin 

Müşteri panelinize erişim sağladığınızda, sol üst bölümde yer alan “Alan Adı Yönetimi” bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Ardından, kayıtlı alan adı listeniz içinden alan adınızı “Yönet” butonuna basabilirsiniz.

 

Adım 3: “Sahip Bilgileri” bölümünden “Bilgileri Güncelle” Alanına Gidin

 

Adım 4: Sahiplik Bilgilerine Ait Alan Adlarını Doldurun

İlgili ekrandaki alanları eksiksiz doldurarak “Güncelle” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu alandaki, “Organizasyon” kısmına bir şirketiniz yoksa, isim soy isim yazabilirsiniz. Bu adımdan sonra whois bilgisi güncelleme işlemini tamamlamış olacaksınız. (Bilgilerinizi doldururken, Türkçe karakter kullanmamanız gerektiğini unutmayın.)

İşte hepsi bu kadar!

Alan adı Whois bilgilerinizi güncel ve doğru bilgilerle doldurmanızın, alan adınızın güvenliği açısından önemli olduğunu unutmayın.

Facebook Yorumları


Bu İçeriği Beğendiyseniz Arkadaşlarınızla Paylaşın

Lisya Zarko
Natro Hosting bünyesinde Sosyal Medya Uzmanı olarak görev yapmakta olan Lisya Zarko, Natro Hosting'in sosyal medya iletişimini yürütmekle beraber, Hosting Blog'a katkı sağlamaktadır.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Sınırsız Hosting Paketlerinde Yeni Alım ve Yenilemelerde Geçerli, Sepette 100 TL İndirim Kuponu Kazandınız! Fırsatı Yakala
+ +