, , ,

Outlook'ta Mail Kota Problemi !

Artık birçok işin internet üzerinden yürütülüyor olması ile mail kullanımı ve buna bağlı olarak mail kullanımından doğan kota gereksinimleri artmaktadır. Disk tasarrufu sağlayabilmek adına birçok firmanın müşterilerine belirli bir kota ile sağladığı mail hesapları bir süre sonra dolabilmektedir. Daha çok kurumsal firmaların tercihi olan Outlook programı ile bu mail kota probleminin üstesinden geleceğiz. Bunu ise şu şekilde yapacağız; Outlook ayarlarında, belirtilen süre sonrasında sunucu üzerinden maillerin silinmesi gibi bir seçenek bulunmaktadır, bu seçenek ile sizin belirtmiş olduğunuz gün sonrasında size gelen mail sunucudan silinir, bu işlem sürekli olarak yapıldığı için bir yandan mail alırken bir yandan mailleriniz silinir ve kota probleminiz ortadan kalkar.

1) Öncelikle Outlook programını açıyoruz ve Dosya menüsünden "Hesap Ayarları"na giriyoruz.

outlook-mail-kota-ayarları

2) Birden fazla mail adresimiz var ise düzenlemek istediğimiz hesabı seçerek Değiştir butonuna tıklıyoruz.

natro-mail-kotası

3) Diğer Ayarlar butonu ile ince ayarlarımıza geçiş yapıyoruz.

mail-kotası-nasıl-arttırılır

4) Gelişmiş menüsüne tıklıyoruz ve Teslim bölümünden ayarlarımızı yapıyoruz, buradaki ayarlar tamen size özel olmalıdır. Çok sık ve yüksek boyutlarda mail alımı yapıyorsanız gün olarak örneğin "2" seçimi yapabilirsiniz, böylelikle aldığınız mailler "2" gün sonra sunucu üzerinden silinmiş olacaktır.

outlook-mail-ayarları

Not: Yukarıda belirtmiş olduğum şekilde bir kullanım yapabilmeniz için POP3 olarak mail kurulumu yapmış olmanız gerekmektedir.

Outlook 2010 E-Posta Kurulumu'nun nasıl yapılacağını biliyor musunuz ?

Önemli Mail Kayıt Protokolleri – Video Anlatım

Bu Konuyu Faydalı Buldunuz Mu?

1 Değerlendirme
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

3 Yorum Mevcut

Bu Konuda Bir Yorum Yazın
  1. iyi günler 

    ben kendi site hesaplarıma mail gönderebiliyorum fakat gmail ve hotmail e mail gönderdiğimde şu hatayı alıyorum.

    Sunucu hatası: '503 This mail server requires authentication when attempting to send to a non-local e-mail address. Please check your mail client settings or contact your administrator to verify that the domain or address is defined for this server.'

     

    gmail ve hotmailden mail gelmesindede bir sorun yok. sorun ne ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz.

  2. goodady den aldıgım alan adı ve hosting de web adresim için 100mb lık e posta alanı verdiler her açtığım e posta için 20 megabayt alan veriyo buda içinde 5 resim olan mail bile 20 mb ı geçiyor gönderdim denedim gelmiyor bu alanı nasıl yükseltirim yada yönlendirsem başka bi hesaba nasıl olacak çözüm nedir yardımcı olursanız çook sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram Yeni Tasarımı ile Yayında

TELKODER – Liderliği Bulgaristan'a Kaptırıyoruz !