,

Türkiye’de Veri Merkezi Sektörü Ne Durumda?

Maestro Panel tarafından düzenlenen ve Türkiye hosting sektörününden firma sahipleri ve çalışanlarının bir araya geldiği Drink-Up etkinliği İzmir'de gerçekleşti. Hosting Dergi ve Hosting TV  ekibi olarak bizler de etkinlikteki yerimizi aldık.

Etkinliğe, hosting sektörünün önemli isimlerinden Selçuk Saraç da katıldı.

Röportaj teklifimizi kırmayan Saraç, Türkiye veri merkezi sektörü hakkındaki düşüncelerini aktardı. Hosting sektöründen emekli olduktan sonra kariyerine yatırımcı olarak devam eden Saraç, yazılım tabanlı bir çok projeye destek verdiğini belirtti. Ayrıca organizatörlüğünü yaptığı Hosting Festivali hakkında da bilgiler aktardı.

Sözlerine, 2015 yılı veri merkezi sektöründeki gelişmeler ile devam eden Saraç, veri merkezi sektörünün 2015 yılında ülkemizde yaşanan siyasi ve maddi krizlerden olumsuz etkilendiğini belirterek sözlerine şu şekilde devam etti:" Tüm bu olumsuzluklara rağmen veri merkezi büyümeye devam ediyor. Sektör, döviz bazında yaklaşık olarak %15-20 büyüme kaydetti." dedi. Türkiye'deki veri merkezi sektörü hakkındaki tüm gelişmeler için videomuzu izleyin.

 

Bu Konuyu Faydalı Buldunuz Mu?

0 Değerlendirme
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Hakkında Natro Blog

Natro Blog

Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

1 Yorum Mevcut

Bu Konuda Bir Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Joomla SSL Hatası

Türkiye'de İnternet ve Veri Merkezi Sektörü