, , ,

 Vmware Esxi İle Sunucu Sanallaştırma

Tekrardan sanal platformları hedef aldığımız yazımızla karşınızdayız. Bu yazımızda en popüler virtualizasyon yapısı sunan vmware ara yüzünde sanal makina oluşturmayı göstereceğiniz.

Not: VMware, VMware INC. firması tarafından geliştirilmiş sanallaştırma arayüzüdür. Örnek vermemiz gerekirse tek bir dedicated server sanallaştırılarak birden fazla sanal sunucuya bölünebilir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi aşağıda işlem adımlarını takip edebilir ve VMware platformunda sanal sunucu oluşumu hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Artık işlem adımlarına başlayabiliriz.

1 –  Öncelikle VMware vSphere Client programını açıyoruz ve sanal sunucumuza erişim sağlıyoruz. Erişimi sağlayabilmemiz için IP adresi bölümüne sunucu IP adresini, user name bölümüne VMware root kullanıcı adını ve password bölümüne VMware root password bilgisini giriyoruz.

Bu Konuyu Faydalı Buldunuz Mu?

1 Değerlendirme
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Hakkında Osman Sevinç

Osman Sevinç

Hosting sektöründe 10 yılı aşkın deneyimiyle Natro Hosting' de çalışan Osman SEVİNÇ, Gece Ekibi, Uzaktan Destek ve Cops Eğitim Sorumlusu olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda hosting dergi ve blog yazılarıyla siz değerli okurlarımıza kılavuz olmaya devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.htaccess ile WordPress’i Hızlandırın ve Güvenliği Artırın

Alan Adınızı Tumblr Sayfanıza Bağlayın