Web Hosting Platformu Değişikliği Nasıl Yapılır?


1
1 point

Bu makalemizde ‘Cloud Hosting Kontrol Paneli’ sayfanızda bulunan web sitenizin platform değişimi işlemini nasıl yapabileceğinizi açıklayacağız; ancak uygulanacak işlemlerde web siteniz silineceği için anlatımdaki adımları uygulamadan önce web sitenizin FTP ve veritabanı yedeklerini eksiksiz bir şekilde almanız gerekmektedir. FTP yedeklerinizi almak için Filezilla vb yazılım yardımıyla FTP’ye bağlanarak FTP’deki tüm dosya ve klasörlerinizi bilgisayarınızda oluşturacağınız bir klasöre indirerek yedekleyebilirsiniz. Veritabanı yedek alma işlemleri için aşağıdaki makalelerimizi inceleyebilirsiniz:

MySQL için: https://blog.natro.com/phpmyadmin-uzerinden-veri-tabani-yedegi-alma-2/

MSSQL için: https://blog.natro.com/mssql-database-generate-script-islemi-adim-1/
https://blog.natro.com/mssql-script-import-islemi-adim-2

Yedeklerinizi eksiksiz şekilde aldıysanız işlemleri uygulamaya geçebilirsiniz.

Hatırlatma:  Web sitenizde SSL sertifikası kullanıyorsanız platform değişimi işlemi uygularken destek ekibimizden bilgi almanız gerekmektedir.

 Öncelikle müşteri paneli sayfamıza giriş yapıyoruz:

https://www.natro.net/Musteri/


Bu İçeriği Beğendiyseniz Arkadaşlarınızla Paylaşın

1
1 point
Murat Can Aktaş
2013 yılından beri Natro Hosting'de Destek Uzmanı olarak görev yapan ve aynı zamanda Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans eğitimine devam eden Murat, yazıları ile Hosting Blog'a katkı sağlıyor.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Sınırsız Hosting Paketlerinde Yeni Alım ve Yenilemelerde Geçerli, Sepette 100 TL İndirim Kuponu Kazandınız! Fırsatı Yakala
+ +