WordPress Database Connection Hatasının Çözümü


Error Establishing a Database Connection hatası birçok sebepten kaynaklanabilen, wordpress kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı en baş ağrıtıcı sorunlardan bir tanesidir. Error Establishing a Database Connection hatası almanızın sebebi, wordpress site dosyalarınızın veritabanıyla bağlantı kuramamasından kaynaklıdır.

Veritabanı kullanıcı adınızın, şifrenizin, veritabanı isminizin yanlış olması veya değiştirilmiş olması, veritabanı sunucunuzdan cevap alamıyor olmanız, veritabanızın çökmüş olması gibi durumlar Error Establishing a Database Connection hatasına sebep olan durumlar olarak söyleyebiliriz.

Natro panelimizi kullanarak bu sorunu nasıl gidereceğimiz resimler ile anlatacağım.

Hosting panelinizden kullandığınız veritabanı bilgilerinizi almak için “MySQL Veritabanı Yönetimi” menüsüne tıklayınız. İlk adım olarak veritabanınıza yeni bir şifre vermelisiniz.

“Şifre Değiştirme” menüsü ile veritabanınıza yeni şifre belirleyiniz. (Şifreyi not alınız.)

Daha sonra “Yönetim & Yardım” menüsüne tıklayarak Veri Tabanı, Kullanıcı Adı, Mysql Sunucu IP değerlerimizi not ediyoruz.

 

Natro Hosting Panel -1

Not aldığımız bu değerleri WordPress wp-config.php dosyamıza işlemek için Hosting panelimizden Web FTP bağlantısını kullanarak, httpdocs klasöründe yer alan WordPress dosyalarımıza erişelim.

1-hosting

FTP de httpdocs klasörü içerisinde yer alan wp-config.php dosyamızı düzenle yazısının üzerine tıklayarak açıyoruz.

2-ftp

Not aldığımız Veri Tabanı – Kullanıcı Adı – Mysql Sunucu IP ve şifremizi kırmızı ile belirtilen yerlere işlemeliyiz. Bu adımda dikkat etmemiz gereken önemli bir detay; sadece tek tırnakların içerisine giriş sağlamamız gerektiğidir.

Bilgileri girdikten sonra disket simgesine tıklayarak kaydediyoruz ve sayfayı kapatıyoruz. Sitemizde bulunan Error Establishing a Database Connection hatası giderilerek tekrardan yayına devam edecektir.

3-config

Faydalı olması dileği ile..


Natro Blog

Türkiye – İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

Yorumlar 4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress Database Connection Hatasının Çözümü

İçerik Formatı Seçiniz
Anket
Yeni bir anket yayınlayabilirsiniz.
İçerik
Görsel ile desteklenmiş zengin içerikler yayınlayın
List
Liste-list içerikler oluşturabilirsiniz.
Video
Youtube, Vimeo ve Vine videoları yayınlayabilirsiniz.
Galeri
Fotoğraf ve GIF içerikler yayınlayabilirsiniz.