, ,

WordPress ile SMTP Kimlik Doğrulaması

Artık bir çok hosting sağlayıcısı sunucuları üzerinden spam mail gönderimine engel olmak için SMTP Authentication metodunu kullanarak mail gönderimi gerçekleştirilmesini istiyor. Haliyle WordPress, Joomla gibi hazır yazılımları kullananlar ise kod editlemek istemedikleri içinde bu işlemde sorun yaşıyorlar.Şimdi, wordpress ile kod editlemeden yalnızca eklentileri kullanarak nasıl SMTP kimlik doğrulaması yapabileceğinizi bu makalemde kısaca açıklamaya çalışacağım.

– İlk olarak wordpress admin panelinizden eklentiler adımından Wp-Mail-SMTP ve Fast And Secure Contact Form eklentilerini yüklüyoruz ve etkinleştiriyoruz.

– Ardından admin panelimizden ayarlar bölümünde E-mail başlığına giriş yapıyoruz. Ayarlarımızı resimdeki gibi düzenleyerek kaydediyoruz.

smtp mail ayarları

Şimdi ise yine admin panelimizden eklentiler adımından Fast And Secure Contact Formu açıyoruz ve ayarları yapıyoruz.

Bu işlem esnasında aşağıdaki kutucuğu işaretlememiz ve mail adresimizi yazmamız gerekiyor, hata olmaması açısından bu işleme dikkat etmeliyiz.

" Mail Adresiniz

Şimdi gelelim son işleme; Sayfalar bölümünden yeni sayfa ekle diyoruz, sayfanın içerisine [si-contact-form form=’1′] satırını ekliyoruz ve kaydet diyoruz.

İşte bitti, SMTP kimlik doğrulamalı iletişim formumuz hazır!!!

 

Bu Konuyu Faydalı Buldunuz Mu?

5 Değerlendirme
Upvote Downvote

Total votes: 35

Upvotes: 20

Upvotes percentage: 57.142857%

Downvotes: 15

Downvotes percentage: 42.857143%

Yazar Hakkında Natro Blog

Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

60 Yorum Mevcut

Bu Konuda Bir Yorum Yazın
 1. wordpress i hallettik de diğer tüm scriptler çalışmıyor örnek: smf,mybb,vbulletin gibi forum lar çalışmıyor mesela ben mybb deher yöntemi denedim port 587 , 25 , 26 ama malesef yok çalıştıramadım o yüzden gmail kullanıyorum gmail tıkır tıkır çalışıyor

 2. wordpress i hallettik de diğer tüm scriptler çalışmıyor örnek: smf,mybb,vbulletin gibi forum lar çalışmıyor mesela ben mybb deher yöntemi denedim port 587 , 25 , 26 ama malesef yok çalıştıramadım o yüzden gmail kullanıyorum gmail tıkır tıkır çalışıyor

 3. ben ne yaptıysam çalıştıramadım. eski bir yazı olmuş sanırım değişiklik var eklentilerde. şöyle bir çözüm buldum çalıştıramayanlar deneyebilir. %100 çalışıyor.

  Contact Form to DB

  bu eklentiyi kurarak iletişimden gönderilen formları veritabanında saklayabilirsiniz.

 4. ben ne yaptıysam çalıştıramadım. eski bir yazı olmuş sanırım değişiklik var eklentilerde. şöyle bir çözüm buldum çalıştıramayanlar deneyebilir. %100 çalışıyor.

  Contact Form to DB

  bu eklentiyi kurarak iletişimden gönderilen formları veritabanında saklayabilirsiniz.

 5. Gmail için bahsi geçen plug in 2 yıldan daha eski ve yenilenmemiş. Gmail hesabımızla aktif etmek için ne yapmamız lazım (güncel) fikri olan var mı acaba?

 6. Gmail için bahsi geçen plug in 2 yıldan daha eski ve yenilenmemiş. Gmail hesabımızla aktif etmek için ne yapmamız lazım (güncel) fikri olan var mı acaba?

 7. Yazınızı okuyarak bütün işlemleri yaptım mail sistemim çalışıyordu.Fakat bir süredir siteden hiçbir şekilde mail gelmemeye başladım sebebini anlamadım ayarlarla ile de oynamadım. Web site adresim
  http://aroundtogether.com yarın sizin destek hattına ulaşıcağım.Umarım sorunu çözebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sunucuda NS Oluşturma ve NS Kaydı