Yeni Natro Hosting Kontrol Paneli Yayında !


Türkiye’nin önde gelen web hosting servis sağlayıcısı olarak 14 yıldır sizlere hizmet sunan ve bu süreçte kendi yazılım ekibinin geliştirdiği özel kontrol panelleri ile hizmet veren Natro Hosting, 1 Eylül 2015 tarihi itibariyle Yeni Natro Hosting Kontrol Paneli'ni yayına aldı.

Web hosting hizmeti satın alan Natro kullanıcılarının, hosting yönetimini daha etkin ve kolay yapmasını amaçlayan Yeni Natro Hosting Kontrol Paneli, arayüzü ve altyapısı ile baştan aşağıya yenilendi ve kişiselleştirilebilir bir yapıda hazırlandı.

yeni natro panel

Natro müşterilerinin, kontrol panelinin arka planından, logosuna kadar bir çok alanı kendi tercihleri doğrultusunda kişiselleştirebildiği yeni kontrol panelinde, çeşitli işlevsel araçlar da mevcut. Yeni panelde, kullanıcılar hosting yönetimine dair ihtiyaç duydukları servisleri, farklı kaynaklara ihtiyaç duymadan, kontrol panelleri içerisinden gerçekleştirebilecekler; ayrıca responsive (dinamik) yapıda hazırlanan yeni kontrol paneli, masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi çeşitli patformlar ile uyumlu çalışıyor.

Natro Hosting Kontrol Paneli

Türkçe ve İngilizce dil seçeneği de sunan yeni kontrol panelinde, web sitelerinin güncel ekran görüntüleri ile o anki çalışma durumları hakkında bilgi veriliyor. Herhangi bir erişim sorunu mevcut ise “Siteniz Çalışıyor” alanında ilgili hata kodu görüntülenerek kullanıcıya bilgi veriliyor ve kullanıcılar yeni panelde web siteleri ile ilgili genel raporları da ücretsiz olarak alabiliyor.

Yeni cPanel ve Plesk Kontrol Panelleri

Kullanıcıların, yeni hosting kontrol paneli üzerinden erişebilecekleri ve web site yönetimlerini gerçekleştirebilecekleri cPanel ve Plesk kontrol panelleri de yine 1 Eylül 2015 itibariyle hizmete girdi.

Dünya'nın en çok tercih edilen kontrol panellerini müşterilerine sunan Natro Hosting’in, kolay kullanım, işlevsellik, hız ve performans odaklı gerçekleştirdiği bu çalışma sonrası yeni sipariş geçen tüm kullanıcılar cPanel ve Plesk’ten diledikleri seçeneği tercih ederek kurulumlarını gerçekleştirebilecek ve web sitelerini hemen yayınlamaya başlayabilecekler. Yeni servislerini CloudLinux teknolojisi ile birleştiren yeni altyapıda, web siteleri herhangi bir yoğunluktan etkilenmeden kesintisiz yayın yapacaklar.

panel-plesk-natro-yeni-hosting-panel

cPanel’deki Installatron sayesinde Natro kullanıcıları yüzlerce hazır kurulum scriptini kolayca ve hızlı bir şekilde kurabilecek, ayrıca Plesk'te yer alan Web Tasarım Aracı Hizmeti de kendi web sitesini oluşturmak isteyen kullanıcıların işini de oldukça kolaylaştıracak. Böylece iyi bir teknik bilgi sahibi olmayan kullanıcılar da  kolayca ve hızlı bir şekilde bu araçlar üzerinden web sitelerini, blog veya forum sitelerini oluşturabileceklerdir.

Yeni Natro Hosting Kontrol Paneli ile ilgili görüş ve önerilerinizi bize sayfa sonunda yer alan yorum kısmından bildirebilirseniz memnuniyet duyarız.


Emin Doğu
Natro Hosting bünyesinde görev yapmakta olan Emin Doğu, Hosting Dergi, Hosting TV gibi projelerin Genel Yayın Yönetmenliğini yürütmektedir.

5 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Görsel olarak güzel ve kullanışlı. Ancak, örneğin info@… adresine gelen bir maili tek bir mail adresine yönlendirebildiğim söylendi. Bir önceki versiyonda ben bu mail adresinden 3 adet mail adresine dağıtım yapabiliyordum. Destek ekibinden verilen bilgi sadece bir mail adresine yönlendirlebildiği yönünde. Bu nedenle benim için bu güncellemenin olumlu olduğunu söyleyemeyeceğim.

 2. Web hosting hizmeti satın alan Natro kullanıcılarının, hosting yönetimini daha etkin ve kolay yapmasını amaçlayan Yeni Natro Hosting Kontrol Paneli, arayüzü ve altyapısı ile baştan aşağıya yenilendi

  Öncelikle yenilenmiş hali oldukça göze hoş geliyor.

  Fakat şöyle bir şeyide düşünmeliydiniz. Webmaster olan ve web siteleri ile oldukça ilgilenenler için kolay olabilir. Fakat kendince bir şeyler yapmaya çalışan kişiler için Panel kullanımı hakkında detaylı olarak resimli anlatımları yayınlarsanız daha güzel olacağı kanaatindeyim.

  Hemen kur özelliği güzel olmuş. Eskiden bu hizmeti yine veriyordunuz. Fakat bilmeyen birisi saatlerce uğraşıyor ve sonuç alamıyor ve bir türlü beceremiyorum diye hayıflanmaktan başka bir şey yapamıyorduk. Natro üzerinden resimli anlatımlarınız ise belli bir sıralamaya riayet etmiyor ve bu resimli anlatımları takip ettiğiniz zaman yine olmuyordu.

  Umarım bu güzel değişiklik herkese yarayacak şekilde olur.

  Panel kullanımı ve neyin ne işe yaradığını ekran görüntüleri ile desteklerseniz sevinirim.

  Kurulum esnasında hangi paneli seçmemiz gerektiğini daha iyi diye basit bir açıklama sayfası yapılsa.

  veya,

  En basit hali ile bir alan adını başında "www" olarak ve "www" olmadan nereden değiştireceğim. Hadi buyrun bir destek talebi açarak Natro çalışanın vaktini meşgul edeceğim.

  Bunun yerine yapılacak işlerin sıralamasına riayet ederek, adım adım anlatım yapılsa bir çok kişi istifade edecektir.

  Yeni Natro Hosting Kontrol Paneli ile daha önceden anlatım yapılan resimlerin hepsi tarih olmadı mı?

  Oldu.

   

  Hayırlı çalışmalar.

  1. Merhaba Serkan Aluş,

   Değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. 

   İyi günler dileriz.